© 2016 - 2023 Stingray Studio

01.05.2017

Dovoľte aby sme Vám týmto spôsobom oznámili, že sme pre Vás spustili nový web. Do nášho online portfólia sme zaradili inzertný portál PozicajTo.sk zameraný výhradne na prenájom vecí. Web uvádzame pod sloganom „PozicajTo.sk | Tu si požičiam úplne všetko…“. Cieľom inzertného portálu je zosumarizovať a zverejniť čo najväčší počet aktívnych inzerátov, znížiť nakupovanie tovaru a produktov, šetriť peniaze na jednej strane a poskytnúť priestor na privyrobenie požičiavaním na druhej strane, ale predovšetkým je cieľom portálu PozicajTo.sk šetriť životné prostredie redukciou produkcie odpadu. V skratke je PozicajTo.sk inzertný portál zameraný výhradne na prenájom vecí, hnuteľných aj nehnuteľných. Využívať ho môžu právnické, ale aj fyzické osoby teda ponúka priestor na firemnú ako aj súkromnú inzerciu.

 

 

Ako vznikla myšlienka?

Myšlienka vytvoriť inzertný portál tohto druhu vznikla minulý rok, keď sme pri tvorbe jedného videa nutne potrebovali zohnať kamerový stabilizátor. Boli sme v časovej tiesni, mali sme obmedzený rozpočet a v súbehu s absenciou možnosti prenájmu filmovej techniky sme si povedali, a dosť! Rozhodli sme sa vytvoriť rentalový portál zameraný na prenájom filmovej techniky a foto techniky medzi profesionálnymi rentalovými spoločnosťami, ale aj medzi nadšencami a sprístupniť tak možnosť prenájmu techniky nie len veľkým produkčným spoločnostiam, ale aj začínajúcim filmárom, študentom filmových škôl, laikom a pod. Myšlienka vytvoriť priestor, kde na jednej strane ponúkneme subjektom (prenajímateľom) možnosť umiestniť inzeráty ich vecí na prenájom a na druhej strane subjektom (nájomcom) sprístupniť a uľahčiť hľadanie vecí na jednom mieste sa nám zdala natoľko zaujímavá, že sme sa pustili do realizácie. V úvode realizácie sme si uvedomili, že prečo by sme sa obmedzili len na prenájom filmovej a foto techniky? Veď táto myšlienka má omnoho väčší potenciál! Uvedomili sme si množstvo prínosov v tvorbe projektu, ktorý by mal omnoho širšie zameranie, zameranie bez akýchkoľvek hraníc. Uvedomili sme si, že z dlhodobejšieho hľadiska by mal web priaznivé účinky aj na životné prostredie v podobe potenciálu znižovať odpad, znižovať množstvo nového kupovaného tovaru a pod. Zhrnuli sme si všetky výhody medzi, ktoré patria v prvom rade šetrenie životného prostredia, možnosť šetriť finančné prostriedky subjektov, možnosť privyrobiť si,  sústrediť ponuky požičovní na jedno miesto, sprístupniť inzerciu vecí, ktorých nebolo možné nájsť alebo iba vo veľmi obmedzenom množstve a so značnými komplikáciami, zvýšiť konkurenčný boj v jednotlivých oblastiach a doslova znormalizovať ceny prenájmu predraženej techniky atď. Po prihliadnutí na dané okolnosti sme sa hneď pustili do práce.

 

Fyzické osoby nepodnikatelia a trestný čiň nedovoleného podnikania

Uvedomujeme si citlivú hranicu trestného zákona ohľadne trestného činu nedovoleného podnikania, ale zároveň nechceme pripraviť fyzické osoby o možnosť prenajímať veci, ktoré by mohli prenajímať alebo ak chcete požičiavať. Jedná sa napríklad o študentov, ktorým chceme umožniť požičiavanie skrípt, kníh a materiálov potrebných na štúdium. Zároveň sme nastavili aspoň provizórne zabezpečenie v podobe obmedzenia počtu pridaných inzerátov v súkromnej inzercii.

 

Inzertný portál

Web je na úvodnej stránke prehľadne rozdelený do kategórií, ktoré sú ďalej rozdelené do podrobných podkategórií. Užívateľ sa môže pohodlne pohybovať medzi kategóriami aj v podstránkach a koniec koncom v ktorejkoľvek polohe  v podobe hornej sticky lišty. Ponúkame aj prepracované vyhľadávanie s možnosťou spresnenia požadovaných výsledkov vyhľadávania ako napríklad cenové rozpätie, rádius od zvoleného miesta, kľúčových slov a pod. Pridávanie inzerátov je možné aj bez registrácie avšak po absolvovaní registrácie užívateľ získava dodatočné možnosti v podobe jednoduchej správy svojich inzerátov, prístupu k štatistikám ďalej v podobe prístupu k doplnkovým službám akými sú napríklad rôzne druhy zmlúv, ktoré budeme priebežné pridávať a pod. Rozhodli sme sa vytvoriť web prispôsobený na veľké zaťaženie a z toho dôvodu sme zvolili php framework Laravel. Z vizuálneho hľadiska sme si stanovili za cieľ prispôsobiť design už jestvujúcim inzertným portálom aby nový web nepôsobil mätúco a užívateľovi ponúkol intuitívne ovládanie na, ktoré je zvyknutý. Prvotnú filmársku myšlienku sme zakomponovali aspoň podprahovo do farieb webu, kde sme použili farebnú škálu Teal & Orange teda tyrkysovú a oranžovú, kt. je veľmi dobre známa z color grading-u hollywoodskych filmov 🙂

 

Plány do budúcna

Treba podotknúť, že služby v podobe v akej sa nachádzajú dnes nebudú nikdy spoplatnené. Inzercia je zadarmo a dokonca aj pri nehnuteľnostiach. Do budúcnosti plánujeme vytvoriť rôzne prémiové účty s množstvom výhod predovšetkým pre právnické osoby. Taktiež plánujeme zapracovať do projektu aj topovanie inzerátov či ich zvýrazňovanie, ale až keď si to situácia vzhľadom na návštevnosť bude vyžadovať. Plánujeme aj užšiu integráciu webu s poisťovňami, kde si užívatelia budú môcť vyklikať pripoistenia priamo z nášho portálu na konkrétnu vec. V prípade úspechu plánujeme rozšíriť pôsobenie aj do zahraničia. Sme presvedčení, že takíto projekt by mohli privítať hlavne v Rakúsku, kde zároveň nebude taký problém presvedčiť potenciálnych užívateľov aby používali niečo nové v porovnaní so Slovenskom. Plánujeme množstvo ďalších vylepšení, ktoré budeme priebežne pridávať a náležite informovať užívateľov portálu.

 

Foto & Video

Fotografie do banneru webu a do bannerov sociálnych sietí sme sa vybrali nafotiť do malebnej Banskej Štiavnici. Počasie nám moc neprialo nakoľko počas nášho trojdenného pobytu neustále pršalo. Našlo sa však hodinové okienko počas, ktorého sa dážď zmenil aspoň na mrholenie čo sme obratom využili a nafotili sme potrebné fotografie v areály Banského múzea v prírode. Reklamný spot sme točili v obci Priepasné, kde sme zase bojovali s inými prírodnými živlami, neznesiteľným horkom. Všetka česť nášmu hercovi, ktorý musel v dusnom počasí pobehovať v outdoor-ovom oblečení.

 

Do portálu sme aktuálne okrem vlastnej práce neinvestovali ani cent, takže nás čaká niekoľko mesiacov tvrdej práce aby sme z webu vybudovali plnohodnotný inzertný portál spĺňajúci požiadavky súčasných užívateľov. Dúfame, že sa Vám nový portál bude páčiť a nájdete v ňom využitie aj Vy, pretože nezabúdajte, že prenajať je výhodnejšie ako kúpiť 🙂 V prípade akýchkoľvek otázok, návrhov na zlepšenia prípadne návrhov na spoluprácu nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.

 

PS:

Inzertný portál PozicajTo.sk: https://pozicajto.sk/

Pridávanie inzerátov: https://pozicajto.sk/pridat-inzerat/

Registrácia: https://pozicajto.sk/registracia/

Často kladené otázky: https://pozicajto.sk/casto-kladene-otazky/

Facebook Fanpage: https://www.facebook.com/PozicajTo/

Reklama (30s): https://youtu.be/Uo8v8wy8jXQ

Reklama (60s): https://youtu.be/NDcslVS6dHY

Galéria

Tagy

PozicajTo.sk

/ / / /

SaUkludni.sk

/

Fashion Photoshoot

Ako Vám môžeme pomôcť? Napíšte nám viac!

Kontaktujte nás

Klienti

Pridajte sa aj Vy k spokojným zákazníkom!